Sprachen

Członkowie

 

Członkowie zwyczajni Komisji Historycznej Śląska

Abmeier, Hans-Ludwig, Dr. Bonhoefferstr. 22, 49477 Ibbenbüren  
Altgeld, Wolfgang, Prof. Dr. Deutschherrenstr. 24, 97271 Kleinrinderfeld wolfgang.altgeld@mail.uni-wuerzburg.de
Andree, Christian, Prof. Dr. Muhlius-Str. 68, 24130 Kiel andree@med-hist.uni-kiel.de
Bahlcke, Joachim, Prof. Dr. Universität Stuttgart, Historisches Institut
Keplerstr. 17, 70174 Stuttgart
Joachim.Bahlcke@po.hi.uni-stuttgart.de
Bauer, Markus, Dr. Große Wallstr. 18, 02826 Görlitz mbauer@schlesisches-museum.de
Baumgart, Peter, Prof. Dr. Frankenstr. 176, 97078 Würzburg  
     
Bönisch-Brednich, Brigitte, Dr. School of Social and Cultural Studies, Victoria University
PO Box 600, Wellington, Neuseeland
Brigitte.Bonisch-Brednich@vuw.ac.nz
Borchardt, Karl, Prof. Dr. c/o Monumenta Germaniae Historica
Postfach 34 02 23, 80099 München
karl.borchardt@mgh.de
Conrads, Norbert, Prof. Dr. Dr. h.c. Hoffmannstr. 209, 71229 Leonberg norbert.conrads@po.hi.uni-stuttgart.de
Deventer, Jörg, PD Dr. Simon-Dubnow-Institut für jüdische Geschichte und Kultur an der Universität Leipzig, Goldschmidtstr. 28, 04103 Leipzig deventer@dubnow.de
Dickhaut, Eva-Maria, Dr. Bachweg 18, 35037 Marburg dickhaut@staff.uni-marburg.de
Eiden, Maximilian, Dr. Schlesisches Museum zu Görlitz, Postfach 300 461, 02809 Görlitz meiden@schlesisches-museum.de
Fleischer, Manfred, Prof. Dr. 1001 Radcliffe Dr., Davis, California 95 616, USA  
Fuchs, Konrad, Prof. Dr. Ebersheimerweg 38a, 55131 Mainz  
Gehrke, Roland, Dr. Rebmannstr. 16, 70180 Stuttgart drrgehrke@aol.com
Gerber, Michael R., Dr. Pontanusstr. 118, 33102 Paderborn  
Grawert-May, Gernot von, Dr. Berlin  
Grosch, Waldemar, Prof. Dr. Unter dem Dorf 18a, 79189 Bad Krozingen grosch@ph-weingarten.de
Herde, Peter, Prof. Dr. Cranachstr. 7, 63755 Alzenau peter.herde@mail.uni-wuerzburg.de
Herzig, Arno, Prof. Dr. Gärtnerstr. 38 F, 25469 Halstenbek arno.herzig@uni-hamburg.de
Hildebrandt, Klaus, Oberstudiendirektor Dr. Wilhelmshavener Str. 33, 90425 Nürnberg  
Hirschfeld, Michael, Dr.

Driverstraße 36, 49377 Vechta

michael.hirschfeld@uni-vechta.de
Hitze, Guido, Dr. Werner-Bergengruen-Str. 13, 41470 Neuss guido.hitze@mgffi.nrw.de
Hoffmann, Johannes, Akad. Oberrat Haubachstr. 7, 44229 Dortmund  
Irgang, Winfried, Dr. Dr. h.c. Unter dem Heiligenwald 12, 35096 Weimar irgang@staff.uni-marburg.de
Karzel, Othmar, Dr. Siezenheimerstr. 215, A-5020 Salzburg  
Keil, Gundolf, Prof. Dr. Dr. Dr. h.c. Walther-von-der-Vogelweide-Str. 44, 97074 Würzburg gmi@mail.uni-wuerzburg.de
Kiesewetter, Andreas, Dr. Lochiel Street 701, ZA-0043 Pretoria - Faerle Glen kiesewetter@telkomsa.net
Klink, Hans-Jürgen, Prof. Dr. Von-Broich-Str. 15, 52072 Aachen  
Köhler, Joachim, Prof. Dr. Käsenbachstr. 27, 72076 Tübingen koehler.joachim@t-online.de
Könighaus, Waldemar Peter, Dr. Friedländer Weg 54, 37085 Göttingen wkoenig@gwdg.de
Koppitz, Hans-Joachim, Prof. Dr. Carl-Orff-Str. 49, 55127 Mainz  
Kytzler, Bernhard, Prof. Dr. University of Natal, Dep. of Europe Studies
King George V Avenue, RSA-4001 Durban
kytzler@nu.ac.za
Lambrecht, Karen, Dr. Kellerstr. 6, 71691 Freiberg am Neckar post@KarenLambrecht.de
Langer, Andrea, Dr. Germanisches Nationalmuseum, Postfach 119580, 90105 Nürnberg a.langer@gnm.de
Lenz, Rudolf, Prof. Dr. Wilhelmstr. 50, 35037 Marburg lenz@staff.uni-marburg.de
Lindner, Klaus, Dr. Sittener Zeile 12, 12205 Berlin (Lichterfelde) elkeklausli@t-online.de
Lotz, Christian, Dr. Bernhard-Göring-Str. 67, 04107 Leipzig chr.lotz@gmx.de
Machilek, Franz, Prof. Dr. Görkauer Str. 2, 91058 Erlangen Franz.Machilek@t-online.de
Mainka, Peter, Dr. Dammbachstr. 10, Gaubüttelbrunn, 97268 Kirchheim  
Marschall, Werner, Prof. Dr. Klarastr. 18, 79106 Freiburg  
Menzel, Josef-Joachim, Prof. Dr. Großgewann 18, 55129 Mainz  
Meyer, Dietrich, Archivdir. Dr. Zittauer Str. 27, 02747 Herrnhut MeyerHt@t-online.de  
Michalczyk, Andrzej, Dr. Ruhr-Universität Bochum, Historisches Institut, 44801 Bochum andrzej.michalczyk@rub.de
Mikuda-Hüttel, Barbara, Dr. Kirchstr. 3, 54636 Scharfbillig  
Moraw, Peter, Prof. Dr. Dr. h.c. Hermann-Löns-Str. 49, 35398 Gießen peter.moraw@geschichte.uni-giessen.de
Neubach, Helmut, Dr. Kurt-Schumacher-Str. 27, 55270 Zornheim  
Nogossek, Hanna, Dr. Ackerstr. 3b, 10115 Berlin nogossek@dhm.de
Nolte, Burkhard, Dr. Pillnitzer Landstraße 99, 01326 Dresden burkhard.nolte@sta.smi.sachsen.de  
Patzelt, Herbert, Dr. Nadistr. 12, 80809 München  
Pierenkemper, Toni, Prof. Dr. Elisabeth-Ney-Str. 4, 48147 Münster pierenkemper@wiso.uni-koeln.de
Pohl, Dieter, Dr. Vor Sankt Martin 12, 50667 Köln dieter.pohl@gmx.com
Roth, Gunhild, Dr. Blissestr. 63, 10713 Berlin gunhild.roth@t-online.de
Ritter, Rüdiger, Dr. Rasenweg 18, 27580 Bremerhaven RRitter@gmx.de
Rüther, Andreas, PD Dr. Ruhr-Universität Bochum, Historisches Institut, 44801 Bochum andreas.ruether@ruhr-uni-bochum.de
Schmilewski, Ulrich, Dr. Berliner Ring 37, 97753 Karlstadt uvschmilewski@gmx.de
Schott, Christian-Erdmann, Dr. Elsa-Brandström-Str. 21, 55124 Mainz ce.schott@arcor.de
Sperling, Walter, Prof. Dr. Kreuzflur 11, 54296 Trier sperling@uni-trier.de
Störtkuhl, Beate, Dr. Scheibenweg 38, 26135 Oldenburg stoertk@uni-oldenburg
Unte, Wolfhart, Dr. Tennstedter Str. 18, 12249 Berlin  
Unverricht, Hubert, Prof. Dr. Hans-Böckler-Str. 43a, 55128 Mainz  
Weber, Matthias, Prof. Dr. Brookweg 145, 26127 Oldenburg matthias.weber@bkge.uni-oldenburg.de
Weczerka, Hugo, Dr. Lahnbergstr. 12, 35043 Marburg hugo.weczerka@web.de
Wolf, Jürgen Rainer, Dr. Direktor des Sächsischen Staatsarchivs a. D., Moritzburger Str. 56, 01445 Radebeul juergen.r.wolf@web.de
Wünsch, Thomas, Prof. Dr. Adolf-Vaeltl-Str. 15, 94127 Neuburg a. Inn thomas.wuensch@uni-passau.de

 

Członkowie korespondencyjni Komisji Historycznej Śląska

Czapliński, Marek, Prof. Dr. ul. Pękalskiego 1/1, 52-417 Wrocław, PL marek@czaplinski.pl
Harasimowicz, Jan, Prof. Dr. Dr. hc. ul. Jutrzenki 78c, 52-311 Wroclaw, PL jharasim@uni.wroc.pl
Mrozowicz, Wojciech, Dr. ul. Szewska 49, 53-139 Wrocław, PL mrozowic@uni.wroc.pl
Rosik, Stanisław, Dr. ul. Szewska 49, 53-139 Wrocław, PL staszek_rosik@yahoo.com
Jurek, Tomasz, Dr. hab. ul. Głazowa 32, 60-385 Poznań, PL tnjurek@wp.pl
Mat'a, Petr, Dr. Institut für Geschichte, Universität Wien, Dr.-Karl-Lueger-Ring, A-1010 Wien petr.mata@univie.ac.at
Wihoda, Martin, Prof. Dr. Historicky ustav, Filozoficka fakulta, Masarykovy univerzity, 602 00 Brno, CZ wihoda@phil.muni.cz

 

(Stand: April 2012 )